SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

Diyaliz tedavisinde ilave ücret alınır mı?

SGK diyaliz tedavisinde ilave ücret alınır mı? Hemodiyaliz tedavileri, ev hemodiyalizi ve periton diyalizi için ilave ücret kullanımı... Periton diyalizinin içeriği ve kapsama alanı...

Sağlık sorunlarıın bir çok nedeni olabilir. Bazıları genetik, bazıları sonradan olabilecek hastalıklar devlet tarafından sağlık güvencesi altında karşılanır. Sağlık alanında merak edilen konulardan biri de ilave ücretlerdir. Bu konuda SGK'nın tavrı nettir.

SGK, vatandaşları için ilave ücret uygulamadığı sağlık hizmetlerinden biri de diyaliz tedavisidir. Üç çeşit diyaliz tedavisinde ilave ücret uygulaması yapmıyor. Bakınlık bu durumu kanunlarla belirtmiştir.


SGK, hemodiyaliz tedavileri, ev hemodiyalizi ve periton diyalizine ilave ücret alımı yapmıyor. Periton diyalizi içeriği olarak da, sürekli ayaktan periton diyalizi ve aletli periton diyalizi olarak içeriğini belirlemiştir.

Tüm SGK SORGULAMAlarınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder