SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

HAKLARINIZ BİR TELEFON UZAĞINIZDA SGK ALO 170 SORGULAMA

-->
Dünyada medeniyetler ve kültürler tarafından insan hakları günümüze kadar tartışma meselesi olmuştur. Hümanizm dönemlerinde özellikle insan hakları açısından büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Sanayi devrimide sosyal güvenlik açısından insanlara büyük yenilikler getirmiştir. Önceleri daha çok aile içi oluşturulan bütçelerle insanlar yaşamsal faaliyetlerini sürdürürken meydana gelen Sanayi Devrimi günümüzde ise devletlerin bir takım sosyal politikalar geliştirmesine ve insan değerinin artmasına sebebiyet vermiş ve insanların daha güvenli ve sağlam bir konuma gelmelerini sağlamıştır.

İnsanlar geçmişten günümüze ilk olarak kendi güvenliklerinden emin olmak isterler. Toplum halinde yaşayan insanlar devletleri oluştururlar ve devletlerde insanların güvenliklerini sağlar. Güvenlik sadece can kaybına sebep olabilecek eylemler gibi algılanmamalıdır. Güvenlik insanların iş yaşamları, iş yaşamlarından sonraki gibi maddi ve manevi dönemleri de kapsamaktadır.
Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizde insanların sağlık ve emeklilik hayatlarında rahat olabilmeleri için yardımlar ve ekonomik destekler sunmaktadır. SGK birçok başlık ve kalemde insanlara söz konusu durumlar ve mevzuatlara uyum sağladıkları takdirde birtakım demeler yapmaktadır. Bu ödemeleri öğrenmek için de SGK alo 170 sorgulama hattını tuşlamak yeterlidir.
SGK alo 170 sorgulama hattıyla her yıl sağlık ve diğer işlerinden dolayı devletin kendilerine yaptığı ödeme ve harcama miktarlarını unutan vatandaşlar için bulunduğu duruma yönelik devletten yardım alıp almadığı sorgulanabilir.

Bu sorgulamalar ile insanlar durumları gereğince bütçelerine ek bir gelir sağlayarak durumlarını iyileştirebilirler. SGK alo 170 sorgulama hattıyla insanlar daha rahat ve huzurlu bir yaşam sürdürebilirler.
Ücretsiz olan bu telefon 170 hattını tuşlayarak canlı olarak, bire bir tüm sorulararınız profesyonel ekip tarafından 7/24 cevaplanacaktır.
Her yıl özellikle de büyükşehirler ve ücra yerleşim birimlerinde insanlar Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kendileri için ayırdığı ödemelerden habersiz bir şekilde yaşamlarına devam ediyorlar. Bu ödemeler yasalar ve mevzuatlar çerçevesinde bir süre sonra devrediliyor ve devlet hazinesine katılıyor. İnsanlar burada hak sahibi oldukları halde haberleri olmadığı için bu ödeme ve yardımlardan yoksun kalıyorlar.
SGK alo 170 sorgulama hattıyla devlet hak sahiplerine büyük bir avantaj getirmiş durumda. İnsanlar rahatça arayarak, kurumdan alacakları miktarları olup olmadığını öğrenebiliyorlar. Böylece hak sahibi oldukları yardımlardan yararlanabiliyorlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder