SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

E-SGK Sorgulama

Tüm SSK'lıları ve işverenleri ilgilendiriren önemli bir sistem. SGK'nın bilgilerine ve girişlere erişip müdürlüklere gitmeden işlemleri yapacağınız bölüm. Tüm E-SGK uygulamaları...


SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olarak çalışan kişiler hem sigorta hem de emeklilik işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu'na gitmektedir. 

SGK sayesinde özellikle rahat bir yaşlılık hayatı geçirmek isteyen kişiler kendilerine güzel ve rahat bir gelecek kurabilmektedir. Önceden ayrı ayrı kurumlar olan SSK ve Bağ-Kur da SGK sayesinde bağlanmış ve vatandaşlarımız da her işlemlerini bir kurum üzerinden yürütebilme olanağına sahip olmuştur. 

SGK ayrıca kişilere teknolojik imkanlar da sağlayarak onların işlerini çok daha kolay bir hale getirmiştir. Özellikle internet üzerinden yapılabilen SGK işlemleri sayesinde kişiler sıra beklemekten kurtulmakta ve istedikleri her an E-SGK sorgulama hizmetlerinden yararlanabilmektedir. 

Bu uygulama sayesinde kişiler SGK'da yer alan her türlü bilgilerine ulaşabilmektedir. Ne zaman emekli olacaklarını, sigortalarının başlangıç ve bitiş tarihlerini ya da akla gelebilecek her soruyu bu uygulama sayesinde öğrenmek mümkün olacaktır. 

Bu uygulamaya giriş yapmak için gerekli olacak tek şey ise TC kimlik numarası olacaktır. Kişiler ilgili web sitelere TC kimlik numaraları ile giriş yaparak hizmet dökümlerini ya da akla gelebilecek her şeyi bu uygulama üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilecektir.
E-SGK sorgulama uygulamasında yapılan işlemler kişilerin bağlı oldukları kuruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin, Bağ-Kur'a bağlı olan kişiler 4B hizmet bilgisi, SSK kurumuna bağlı olan kişiler 4A hizmet bilgisi ve Emekli Sandığı kurumuna bağlı olan kişiler 4C hizmet bilgisi seçenekleri ile tüm sigorta ya da emeklilik işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. 

Bu hizmetlerin ayrı ayrı yapılmış olması kişilere daha rahat bir kullanım sağlaması açısından büyük avantaj oluşturmaktadır. Böylece kişiler akılları karışmadan istedikleri bilgilere ulaşmakta ve herhangi bir problem de yaşanmamaktadır.  


E-SGK sorgulama işlemleri şüphesiz vatandaşlarımız için büyük bir olanaktır. Özellikle Sosyal Güvenlik Kurumu'nda sıra beklemeden tüm işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler için büyük bir fırsat olan bu uygulama sayesinde kişiler evlerinden bile istedikleri bilgileri öğrenebilmektedir. Sizler de uzun kuyruklarda beklemek istemiyorsanız hemen TC kimlik numaranız ile E-SGK hizmetlerine giriş yapabilir ve dilediğiniz bilgiye yerinizden kalkmadan ve yorulmadan ulaşabilirsiniz.


Burada bulunan bilgilere sadece çalışanlar değil, eczacılar, hastaneler, işverenler de faydalanabilir. Bu bölümden SSK'ya ait tüm işlemlere kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer bir konuda bilgi eksiğiniz bulunuyor ise ALO 170 hattını arayarak bilgi alabilir ve işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.  


SGK ile e devlet ortak olarak bilgileri paylaşmaya başladılar. Böylece şifresi olmayan kişiler SGK'da bağlı olarak primlerini yatıran çalışanların bilgilerine ulaşması engellenmiş oldu.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder