SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SGK Sicil No Sorgulama


SGK Sicil No Sorgulama nasıl yapılacağı hakkında bilmeniz gerekenler. E devlet SGK Sicil No Sorgulama veya diğer bir adıyla e-devlet 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespitini nerden yapabilirsiniz. Bu bilgi sizden istenen yerler vardır. SSK Sicil No Sorgulama ile bilgilerinize ulaşabilirsiniz.Teknolojinin ve internetin gelişmesi ile beraber hayatımızdaki hemen her şeyde gelişmeye başladı. Bir şeyi öğrenmek ve evrak almak için ilgili kurumlara gitmek gerekir. Aynı durumda SGK içinde geçerlidir. Ancak teknolojiye ayak uyduran SGK artık bireylere SGK merkezlerine gelmesi konusunda bir zorunluluk sunmuyor. SGK’nın yapmış olduğu yenilikler ve değiştirdiği altyapısı sayesinde artık SGK kurumlarında yapabildiğiniz tüm işlemleri internet üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için SGK sicil numarasına sahip olmanız yeterli olacaktır. Peki, SGK sicil numarasını nasıl alacaksınız?

Bunu almak için SGK kurumlarına gitmeniz yeterlidir. Ancak tek şart bu değil. İsterseniz SGK’nın kendi sitesinde yer alan SGK sicil no sorgulama ekranı ile de sicil numaranızı öğrenmeniz mümkün. SGK’nın resmi sitesi üzerinden sicil numarası sorgulaması yapacaksanız o zaman bazı bilgilere de ihtiyacınız olacak. Bu bilgilerin başında ise TC kimlik numarası gelmektedir. Ancak bunun dışında da kimi bilgiler sizden isteniyor. Bu bilgilerden bazıları ise aile sıra no, cilt no gibi bilgilerdir. Bu bilgileri ise kimlik kartınızda bulabilirsiniz. Kimin için SGK sicil no sorgulama işlemi yapacaksanız o kişinin kimlik kartının yanınızda olması gerekiyor. Aksi halde sorgulama işlemini yapamazsınız.
SGK sicil no sorgulama işlemini yaptıktan sonra sizde sicil numaranıza sahip olacaksınız. Artık bu sicil numarası ile sizde kolay bir şekilde SGK’nın kendi sitesine giriş yapabilir ve istediğiniz sorgulamaları yapabilirsiniz.
 
SGK sicil numarasını öğrenmenin size birçok faydası olacaktır. Bunlardan en önemlisi SGK kurumlarından yapabileceğiniz işlemleri internet üzerinden yapabilecek olmanızdır. Bu sayede saatlerde SGK’da kuyruk beklemek zorunda kalmayacaksınız. alacağınız SGK sicil numarası ile SGK kurumlarında yapabileceğiniz tüm işlemleri oturduğunuz yerden internet üzerinden sadece dakikalar içerisinde yapmakla kalmayacak aynı zamanda SGK kurumlarından alabileceğiniz tüm belgeleri internet üzerinden bilgisayarınıza indirebileceksiniz. Eğer bu belgeleri çıktı olarak almak isterseniz yazıcınızı kullanarak belgelerin tamamını çıkartabilirsiniz.

Sizde SGK sicil no sorgulama ekranı sayesinde artık SGK sicil numaranızı öğrenebilir ve size yukarıda bahsedilen tüm işlemleri internet üzerinden kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bunun için herhangi bir ücrette ödemeniz gerekmeyecek.

Bazen SGK'nın internet sitesinde oluşan sorunlardan dolayı SSK sicil no sorgulamayı yapamıyoruz. Bu yüzden e devlet üzerinden bu sorgulamayı yapma olanağınız bulunuyor.

E devlet 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti üzerinden şifreli olarak ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder