SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SGK 4A Maaş Sorgulama

-->
Yeni bir yasa ile SGK; SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kurumlarını birleştirerek bir kurum altında toplamıştır. Bunlardan SSK, 4A adını almıştır. SGK, tüm emekliler için uygulamaya başladığı yeni bir sistem ile maaşlarını istedikleri zaman inceleyebilmelerini sağlamıştır. Sgk 4a maaş sorgulama uygulaması ile ister emekliler ister çalışanlar aldıkları maaşları, bu maaşlardan kesintileri ve artışları ayrıntılı bir şekilde inceleme fırsatı bulmuşlardır. Özellikle emeklilerin hastane, ilaç ve bir takım kesintilerinin güncel olarak site sayfasında yer alması büyük bir kolaylık getirmiştir.

Maaş Sorgulama Sistemleri
Sgk 4/a maaş sorgulama işlemi iki farklı yoldan yapılabilmektedir. Bunlardan ilki e- Devlet sistemidir. Bu sistem üzerinden giriş yapılarak devlet tarafından 4A’ lılara verilen maaşlar incelenebilmektedir. Emeklilerin maaşlarında bazı kesintiler olmakta ve bu kesintilerin nereye ait olduğunu öğrenmek istemektedirler. Bu sebeple e- Devlet üzeriden giriş yapılarak bu kesinti bilgilerine rahatlıkla ulaşılabilir. Bir diğer sgk 4a maaş sorgulama sistemi ise SGK üzerinden yapılabilmektedir. SGK sistemi üzerinden ugulamaya girildiğinde ilk olarak T. C. Kimlik numarası girilmelidir. Daha sonra bazı gereken bilgiler olan doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası girilmelidir. Özel bir şifre istemeyen SGK sistemi ile kolaylıkla maaş bilgileri incelenebilmektedir. Giriş yapıldıktan sonra 4A kısmı seçilerek detaylı bir şekilde maaş bilgisi elde edilir.

Hızlı Ve Kaliteli Bir Sistem
Devlet kişilere kullanımı kolay sistemler ile maaşalarını sorgulayabilmelerini sağlamıştır. Bu sistemler devletin her kademesinde internet üzerinden işlem yapılabilirliği arttırmış ve gereksiz zaman kaybı ile masraflardan kişileri kutarmıştır. 4A maaş sorgulama işlemleri SGK üzerinden ve e-Devlet üzerinden giriş yapılarak sağlanabilmektedir. Sisteme girişten sonra 4A grubu kişiler maaşlarını kontrol edebilirler. Devlet tarafından maaşlar üzerinden bazı kurumlara bir takım kesintiler ve vergilendirmeler yapılmaktadır. Sgk 4a maaş sorgulama sistemi ile kişiler herhangi bir şifre talebiyle karşılaşmayıp sadece kimlik bilgileri ile giriş yapıp, bu kesintileri öğrenebilirler. Sistemin kolay oluşu ve sayfalar arası hızlı geçişi ile 4A maaş sorgulama işlemleri dakikalar içinde yapılabilmektedir.

e-devlet  4/a maaş sorgulama
e-devlet  4/a maaş sorgulama sitesi, SGK ile yaptığı ortak çalışma ile artık buradan da çalışanlar için hizmet vermektedir. Bilmeyenler için aynı bilgiler ortak bir ağda toplanarak daha hızlı erişim imkanı için sağlanıyor. Aynı zamanda mobil uygulama ile cep telefonunuzdan uygulamayı kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder