SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SGK Randevu Sorgulama


SGK randevu sorgulama... SGK için hastaneden randevu alacaklar. SGK Randevu nasıl alınır?  İnternet üzerinden nasıl randevu alacaksınız?


Sizde artık internet üzerinden SGK randevu sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer daha önceden randevu aldıysanız ve randevularınızın ne zaman olduğuna göz atmak istiyorsanız yapmanız gereken SGK sistemine girerek randevularınıza göz atmak olacaktır. Bu sayede randevu sorgulama işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. 

SGK randevu sorgulama işlemini yapabilmeniz için SGK sistemine giriş yapmalısınız. Bu işlemi yapabilmek için SGK numaranız bilmeniz gerekiyor. Eğer SGK numaranızı bilmiyorsanız o zaman TC kimlik no, aile sıra no, cilt no gibi bilgileri kullanarak SGK numaranızı internet üzerinden alabiliyorsunuz. SGK numaranızı aldıktan sonra artık sizde SGK randevularınızı sorgulayabilirsiniz.

İnternet üzerinden SGK randevu sorgulama işlemini yapabileceğiniz gibi randevu alma işlemini de yapabilirsiniz. Eğer aldığınız randevular gözükmüyorsa ya da farklı bir güne randevu almak istiyorsanız sistem giriş yaptıktan sonra dakikalar içerisinde müsait olan gün ve saatler için randevu alabilirsiniz. 

Ancak randevu alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Randevunuzu alırken kimden randevu alacağınızı seçmelisiniz. Ayrıca randevuları 2 gün sonrasında alabiliyorsunuz. Yani bugünden yarın için randevu alamıyorsunuz. Bu nedenle randevu alacağınız zaman bunlara dikkat etmelisiniz.

SGK randevu sorgulama işlemini internet üzerinden yapabileceğiniz gibi telefon üzerinden de yapabilirsiniz. SGK’yı arayarak telefon numarası ile randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer internet üzerinden randevu alma işlemlerini yapamıyorsanız o zaman sabah erken saatlerde SGK’lara giderek yine randevularınızı alabilirsiniz.
İnternet Üzerinden Nasıl Randevu Alacaksınız?

SGK, internet üzerinden randevu alacak ve SGK randevu sorgulama işlemi yapacak olan vatandaşlar için tek bir merkezden işlemlerini yapmakta ve vatandaşları direk olarak bu merkeze yönlendirmektedir. 

Bu sayede saatlerce telefon numarası çevirmenize ya da farklı sitelere girmenize gerek kalmadan online olarak randevularınızı alabilir ya da sorgulayabilirsiniz. Randevularınızı sorgulayabilmeniz için TC kimlik numaranızı ve daha önceden belirlemiş olduğunu şifrenizi ekrana girmeniz yeterli olacaktır. Eğer sisteme üye değilseniz “Üye Ol” butonuna tıklayarak kolay bir şekilde üye olabilirsiniz. Üye olabilmek içinse size yukarıda belirttiğimiz bilgileri bilmeniz ya da TC kimlik bilgilerinize sahip olmanız gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder