SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SGK işten çıkış sorgulama

Toplumumuzda çalışanların haklarını gözetmek işverenlerin mecburi yapmak sorunda oldukları işlerdendir. Özellikle bir çok SGK'lı çalışanı olanların durumu, onalrın takibi, pirimlerini yatırıp yatırmadıkları gibi bir çok konu. SGK'da pratiklik açısından böyle bir uygulamayı hayata geçirdi.  


İşe giriş çıkış tarihleri pek çok kurumda önem taşımaktadır. Emeklilerin ne kadar maaş alacakları bile ilk işe giriş ve çıkış tarihleri ile doğru orantılı olduğu içi bu sorgulamalar insanlar tarafından sık sık yapılmaktadır ve de yapılmalıdır. SGK işten çıkış sorgulama işlemi için sosyal güvenlik kurumunun resmi web sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Sadece saniyelerinizi alacak olan bu işlem çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 
Sigorta müdürlüklerinde saatlerce beklemenize gerek kalmadan teknolojinin nimetlerinden biri olan internet aracılığı ile çok kısa bir süre içerisinde bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. SGK işten çıkış sorgulama özellikle de özel sektörde çalışanlar için son derece önemlidir. Bazı özel sektör çalışanları, SGK'lı olarak çalıştırdıkları işçilerini sigortalarını tam olarak yatırmamaktadır. Sizi aldatanlara karşı önlem almanız için bu siteye sık sık girip bilgilerinizi kontrol etmeniz ve de işten çıkış ve giriş tarihlerinizi öğrenmeniz gerekmektedir. 

Özel sektörde bazı yöneticileri özellikle de işçilerin son ay sigortalarını yatırmadıkları sık sık gözlenen bilgiler arasındadır. Bu nedenle sadece sorularınızı merak edip öğrenmek için değil aynı zamanda kendinizi ve de sosyal güvencenizi korumak için de giriş yapıp sık sık kontroller yapmalısınız. 


Ayrıca site içerisinden işe giriş çıkış tarihlerinizin yanında bir de sigorta prim gün sayınızı, prim dönemlerinizi ve de seviyeleriniz de öğrenebilirsiniz. Bunların hepsi emekli olduğunuzdaki maaşı etkileyen ve de belirleyen faktörler arasındadır. İşe ilk girdiğiniz tarih ve de özel sektörde mi yoksa devlette mi çalıştığınız bile emekli maaşına etki eder. Bu bilgilerin hepsine bu site üzerinden ulaşabilirsiniz. Emekli yaşı sorgulama ve de emekli olma tarihine ne kadar kaldığı gibi soruların hepsi bu sitede sizi bekliyor olacak. 

Site oldukça güvenlikli bir sistemden oluşmaktadır. Bu nedenle giriş yaptığınız he bilgi sizin ile sistem arasında kalacak ve de başka hiçbir kişi ile kesinlikle paylaşılmayacaktır. Bu güvencenin bilinmesi ile birlikte artık insanlar sigorta müdürlüklerinde saatlerce beklemek yerine SGK işten çıkış sorgulama gibi sorgulamaları internet üzerinden yaparak bütün bilgileri ve e soruları açığa kavuşturmaktadırlar. 

SSK SORGULAMAlarınızı güvenle gerçekleşitrebilirsiniz.  

4 yorum:

 1. srgula diyorsun işyeri şifresi isteyor işveren değil çalışan nasıl sorgulayacak

  YanıtlaSil
 2. Doğru diyorsun ben de onu bulamadım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şçinin işten çıkarıtılıp çıkartılmadığını öğrenmek için farklı bir yöntem uygulamanız gerekiyor.
   İlk önce aşağıdaki linkten E-DEVLET SGK SORGULAMA linkini tıklayın.
   http://www.sgksorgulamalari.org/2015/10/e-devlet-sgk-sorgulama.html
   Daha sonra e devlet şifresini giriniz. Daha sonra hizmet dökümünden aylık olarak ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Eğer işten çıkarılma gibi bir durum söz konusu ise zaten hizmet dökümüne yansıyacaktır. Şu anlık başka bir bilgi kaynağı yoktur.

   Sil
 3. orası 1 ay sonra güncellenmiyormu?

  YanıtlaSil