SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SGK Fatura Sorgulama

SGK Fatura Sorgulama. Şifresiz SGK fatura sorgulama için hangi bilgiye ihtiyacınız var... E devlet şifresi gerekli mi?


İnsanlar tüm hayatları boyunca çalışırlar ve bunun karşılığında da maaşlarını alı ve hayatlarını geçindirirler. Ancak maaşlarının yanın da hakları olan bir diğer husus ise sosyal güvenceleridir. Çalışa insanların en doğru hakları sigortalarının yatmalarıdır. 

Bununla birlikte hem sigorta yatırdıkları içi hayatları boyunca bu güvenceden salık sorunlarında faydalanırlar hem de emekli olma yaşları geldiğinde belirli bir maaş alırlar. Bütün bu haklara sahip oldukları gibi aynı şekilde bu hakları sorgulama hakları da mevcuttur. Sosyal sigortalar kurumunu resmi web sitesinden SGK fatura sorgulama gibi tüm sorgulamaları yapabilirler. 
Bütün hastane fatura bilgileri de sistem içerisinde yer almaktadır. Bir kişi siteye giriş yaptığı andan itibaren tüm haklarını sorgulayabilir. Eskiden olduğu gibi sigorta müdürlüklerine gidip saatlere sıra beklemek yerine bunu site üzerinden sadece saniyeler içerisinde halledebilirsiniz. SGK fatura sorgulama işlemlerinizi yapmak içi sadece e-devlet şifreniz yeterli olacaktır. 

E-devlet şifreniz yok ise hemen bir e-devlet şifresi alabilirsiniz. Eğer e-devlet şifrenizi unutmuş iseniz de aynı şekilde yeni bir şifre alarak bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz. E-devlet şifresi olmadan da sisteme giriş sağlanabilmektedir. Ancak bunun için uyruğunuz, TC kimlik numaranız, doğrum tarihiniz ve doğrum yeriniz, cilt numaranız gibi bilgiler gerekmektedir. 
SGK sicil numarası
SGK üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sicil numaranızı bilmeniz ve karşınıza çıkan ekrandan bunu girmeniz gerekiyor. Sicil numaranızı SGK'nın web tahsilat bölümünden SGK fatura sorgulamanızı yapabilirsiniz. 

Bu bilgileri her defasında tekrar tekrar girmek yerine e-devlet şifresi ile giriş yapmak çok daha basit bir adım olacaktır. SGK fatura sorgulama gibi bilgilerin sık sık sistem üzerinden kontrol edilmesinde fayda vardır. Özellikle de sigortanızın yatıp yatmadığını öğrenmek en önemli yapacağınız işlemlerden biridir. 

Çünkü özellikle de özel sektörde bazı iş yeri sahipleri çalışanların işten çıktıkları son ayki sigortalarını yatırmamaktadır. Bu aldanmalara hiçbir zaman gelmemek ve de hakkınızı sonuna kadar aramak için sık sık sisteme girin ve de bu bilgilerinizi sorgulayın. 

 Sisteme giriş yapmak için kullanacağınız bütün bilgiler yalnızca sistem ile sizin aranızda kalacaktır. Hiçbir şekilde başka bir kişi ile paylaşılmayacak olan bilgileriniz ile sağlıklı bir şekilde kontrollerinizi yapabilir ve de bütün haklarınızı sonuna kadar site üzerinden güvenli bir şekilde savunabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder