SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SGK Doktor Sorgulama

 

SGK Doktor Sorgulama artık bir çok sorunun çözümü olacak. Bazı açıkları kapatacaktır. Hastanelerde yaşanan doktor bulma sorununa bir son veren sistemin adıdır SGK Doktor Sorgulama...


İnsanlar hastalıklarında hemen doktorlara başvururlar. Sağlığımızı olumlu etkileyen bizlari tedavi eden doktorlarımızın hayatımızdaki yeri bu yüzden çok önemlidir. Elbette herkes tedavi veya muayene olmak için en iyi teşhisi koyan ve kendileriyle ilgilenen doktora gitmek isterler. Bunun için çoğu zaman alıştıkları dokturun peşinden hastane hastane dolaşır kimi zaman ise eş dosttan iyi bir doktor önerisi alır. Bu olayları kolaya indirgemek adına SGK doktor sorgulama sistemi hayata geçmiştir. Bu sistemden ilinizde bulunan hastaneleri ve orada çalışan doktorları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. İnsanların alıştıkları doktorların hastane değiştirmesinden dolayı onların yeni adreslerini bilmemelerine de bir çözüm yolu getiren bu sistemle doktorların hangi hastaneden çalıştıklarını bulmaları da mümkünleşmiştir. Doktor sorgulama sistemi sadece alışık olunan doktorların bulunmasını değil yeni doktorların da çok iyi tanınmasını sağlayan bir sistemdir.

Doktorları Rahatlıkla Bulabilmek
SGK doktor sorgulama sisteminden sadece alıştığımız doktorların adresini bulmakla kalamayıp branşa göre arama yaparak yeni dotorları da bulabilmemiz mümkündür. Branş dışında soyadından da arama yapılabilmesi isim karışılıklarının önüne geçmektedir. Herkesin kolayca kullanabileceği bu sistemle hastalar kendi doktorlarını tanıyarak muayene ya da tedaviye gidebilirler. Ayrıca herhangi bir özel doktorun aranmadığı durumlarda da bu sistemden rahatlıkla fardalanılabilir. Bunun için sadece tedavi görmek istediğiniz doktorunuzun branşını ve hangi ilde aradığınızı belirtmek yeterli olmaktadır. Sonrasında sistem hastalara birçok doktoru önerir.

Doktorumuzu Tanıyalım
Günümüzde sadece kulaktan dolma bilgiler ile doktora gitmek imkansızlaşmıştır. Komşu veya eş dosta danışarak iyi doktor aramak yerine, hastalar doktorlarını eğitim seviyelerine , ünvanlarına ve çalıştığı hastanelere göre değerlendirmeye başlamışlardır. Elbette bu konuda başvurulan ilk adres internet olmaktadır. Fakat internette çok fazla bilginin olması güvenirliliği sorgulamaktadır. Bu yüzden en güvenilir kaynak olan SGK, SGK doktor sorgulama sistemini başlatmıştır. Hastalar buradan doktorlarının eğitimlerini, branşlarını, ünvanlarını ve hangi hastanelerde çalıştığını öğrenerek seçimlerini yapabilirler. Sadece doktorların geçmiş bilgilerinin olmayıp güncel olarak hangi hastanede hangi saatler arasında çalıştıklarıda rahatlıkla öğrenilebilir. SGK doktor sorgulama sistemi ile tüm hastalar hem doktorlarını iyi tanırlar hem de tedavilerinde güvenebilecekleri dotorlara kendilerini emanet edebilirler.

SGK Doktor Sorgulama
SGK Doktor SorgulamaSGK DOKTOR SORGULAMA


Doktorunuzun adını ve soyadını biliyorsanız güvenlik kodunu girerek sorgulama yapabilirsiniz. Ama aradığınızdan fazla aynı hekim bulunuyor ise bu durumda detaylı arama bölümünden bulnuduğu ili , branşı ve ad soyad bilgilerini girerek aradığınız doktora ulaşabilirsiniz.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder