SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

Sgk Aktivasyon Sorgulama ve Online Başvuru


Sgk Aktivasyon Sorgulama ve Online Başvuru yaparak iş hayatında daha hızlı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sgk Aktivasyon Sorgulama ve Online Başvuru sistemi kullanımı kolay ve kurumların kullanımı için oluşturulmuş sistemdir.


Ülkedeki her bir çalışanın haklarının korunması Sosyal Sigortalar Kurumu vardır. Bu kurum sayesinde çalışan herkese işveren tarafından sigorta yaptırılmak zorundadır. Böylece hem sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler hem de iş hayatları bir şekilde sona ererse (emeklilik, rahatsızlık, sakatlık gibi.) sonraki yaşamlarının teminatını almış olurlar. Unutulmamalıdır ki bu teminatı sağlamak içim kurumun kapsamlı belgelere ihtiyacı vardır. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sitesinde bulunan evraklara ulaşmak için Sgk Aktivasyon Sorgulama ve online başvuru seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Aktivasyon nedir? 

İşe başlayıp otuz günlük piriminizin Sosyal Sigortalar Kurumu’na yattıktan sonra sağlık sisteminde girişinizin onaylanması, yani aktif hale getirilmesidir. Aktivasyonun yapılmasıyla birlikte hastane ve eczane hizmetleriniz artık aktifleşerek size hizmet vermeye başlayacaktır. Elbette Sgk Aktivasyon Sorgulama ve online başvuru seçeneklerinden faydalanarak, çevrimiçi bir şekilde bağlı bulunduğunuz SGK web sayfasından aktivasyonu sağlayabilirsiniz. Ancak her şube için geçerli değildir. Yine bu seçeneği online olup kullanarak aktivasyon durumunuzu güncel şekilde takip edebilirsiniz. Diğer yandan işlemi internet üzerinden yapmak istemiyorsanız yine bağlı bulunduğunuz SGK binasına gidip form doldurabilirsiniz ve aktivasyon başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun sağladığı sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için öncelikle aktivasyonu sağlamak gerekir. bu işlem neticesinde artık bu kurumun güvencesi altında çalışabilir, devletin tüm vatandaşlarına sağladığı hizmetlerden sigortalı olarak yararlanabilirsiniz. Sgk Aktivasyon Sorgulama ve online başvuru sistemini kullanırsanız hem sıra beklemeden sigortanız aktif hale gelmiş olur hem de çevrimiçi olarak gelirinizi ve giderlerinizi kontrol edebilirsiniz.
Son düzenlemelerin sonucunda her işverene çalışanının sigortasını yapma ve pirimini eksiksiz ödeme zorunluluğu getirildi. Böylece işveren vesilesi ile çalışan herkes devlet güvencesi altında çalışmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyor. Yine de huzur ve güven ortamında çalışmak için muhakkak kuruma girdiğinize dair aktivasyonunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde sağlık hizmetlerinden yararlanamazsınız.

Sağlık aktivasyon formu 

SGK SORGULAMAlarınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder