SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

E devlet Mobil Emekli Olma Süresini Hesaplama

-->
İnternet hayatımıza girdiğinden beri kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır ve tüm işlemlerimizi anında ve kolayca halledebilmek adına birçok kolaylık sağlamaktadır. Yapacağımız ödeme işlemleri herhangi bir konuda durum takip etme gibi amaçlara saatlerce kuyruk beklemeden tek tıkla ulaşmayı mümkün kılan internetin içerdiği en büyük avantajlardan biri devlet işleri için kullanılmasıdır. Bu işlemlerin başında eskiden saatlerimizi hatta belki de günlerimizi harcadığımız, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun tüm hizmet dökümlerine ulaşılabilmektedir. Eski ismiyle Sosyal Sigortalar Kurumu’nun verdiği emeklilik zamanını bildiren, emeklilik durumunda alınacak maaş konusunda bilgilendirme yapan bu kuruluşun tüm hizmetlerin artık online şekilde internetten ulaşılmaktadır. Emeklilik zamanını merak eden kişilerin tek yapmaları gereken işlem, e-devlet SGK mobil ne zaman emekli olurum sorgulama sayfasını ziyaret etmektir.
Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra TC kimlik numarası ve PTT şubelerinden temin edilen e-devlet şifrenizle kolayca emekliliğinize dair tüm bilgilere ulaşılabilmektedir. Emeklilik zamanı yaklaşan tüm kişilerin ne zaman emekli olabilirim sorusu karşısında aradıkları cevaba rahatça ve tek tıkla ulaşmak için yapılması gereken tek işlem artık e-devlet SGK mobil ne zaman emekli olurum sorgulama sayfası üzerinden hesaplanmış olarak görüntülenmesini sağlayan, kullanışlı ve basit bir uygulama halinde sunulmaktadır. Ne zaman emekli olurum uygulaması ile TC kimlik numarası yerine e-devlet şifresi ve 4A-4B-C ve hizmet başlama tarihini sisteme bildirerek aklınızdaki soruların cevabını kolayca bulunabilmektedir.


Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu tür işleri online şekilde vermesi, vatandaşların tüm sigorta işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. 2006 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın sigorta işlemlerinin çok hızlı ve kolayca gerçekleştirilmesini sağlayan bu dijital platformu kurması, ülkemizin sigorta hizmetlerindeki ilerleme ve yenileşmenin, oldukça önemli olduğunu ve internet teknolojisinin de ülkemizde aktif olarak kullanıldığını göstermektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sayfasındaki online hizmetler menüsünden ulaşılabilen e-devlet SGK mobil ne zaman emekli olurum sorgulama uygulamasından hizmet alabilmek için cinsiyet, ilk işe başlanan tarih, maluliyet durumu gibi bilgilerin de girilmesi gerekebilmektedir. Güncel tüm bilgilerini eksiksiz şekilde girdikten sonra, kişiler kalan emeklilik yaşı ve kalan prim ödeme gün sayısı ve kalan hizmet süresi bilgilerini alabilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder