SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SSK Sigorta Sorgulama

-->
Sigorta Kurumuna Kadar Gitmemizde Gerek Yok
E-devlet şifremiz ya da TC kimlik numaramız ile internet üzerinden ulaşabildiğimiz bilgilerden biri de SSK sigorta sorgulama uygulamasının içeriğindeki bilgilerdir. E-devlet sistemini kullanarak bizim için tahsis edilen şifre aracılığı ile öğrenmek istediğimiz bilgilere, şifre kullanmadan kişisel kimlik bilgilerimiz sayesinde de ulaşabilmemiz mümkündür. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından daha rahat bir sorgulama yapabilmek amacı ile hazırlanmış E-SGM hizmeti, kişilerin sigorta bilgilerine kolay bir şekilde ulaşmasına müsaade etmektedir. 
Çalışmakta olan ya da emekli olmuş olan 4A statüsündeki yani sigortalı bünyesindeki tüm vatandaşların yararlanabileceği bir online hizmettir SSK sigorta sorgulama hizmeti. Sigortaları ile ilgili her türlü işlemi yapabilmesi amacı doğrultusunda kurum tarafından açılan E-SGM hizmeti, sunulduktan kısa süre içerisinde birçok kişi tarafından kullanılmaya başlamıştır. 

Özellikle sigorta sorgulamaları en çok giriş yapılan bölümlerdendir. Siz de sigortanız ile ilgili verilere kolayca ulaşmak isterseniz bu online uygulamaya girmek ve kullanmak oldukça basit. E-SGM adresine girerek SSK hizmet dökümü ve 4A seçenekleri seçmek bize gerekli verileri sağlayacaktır. Sadece sigorta gün sayımızı değil toplam sigorta kazancımızı, işe giriş ve çıkış tarihlerimize, yıl, ay ve gün bazında detaylı bilgileri önümüzdeki ekranda görebilir hatta istersek yazılı bir şekilde çıktısını alabiliriz.

Sigorta Bilgilerinize Online Ulaşım

Sosyal güvenlik kurumunun tüm bu çalışmaları ve bize sunduğu hizmetler sayesinde, hayatımızda çoğu konuda kolaylık ve erişim sağlanmıştır. Herkes bu uygulamalar vasıtası ile kurumların kapısında sıra beklemeden tamamen ücretsiz bir şekilde sistemden faydalanabilir. SSK sigorta sorgulama, SSK borç sorgulama, hizmet dökümü, prim hesaplama gibi tüm konuların ayrıntılarını inceleyebilir ve dökümlerini kaydedebilirsiniz. Bunların dışında çalışmakta olduğumuz işyeri numarasına, belge kodumuza, sigorta ya da bağkur numaralarımıza, yatırılan prim miktarlarına, aylık ve yıllık kazanımlarımıza detayları ile sahip olabiliriz. 

SSK Sigorta Sorgulama

Sigortalarımız ile ilgili bilgi almak istediğimizde yapacağımız işlem artık belli. Web adresinden E-SGM sitesine girmek. Hızlı, kolay ve akılcı bu eylemin haricinde yine rahat bir şekilde sadece e-devlet şifresi gerektiren sisteme girebilir aynı bilgilere buradan da ulaşım sağlayabiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder