SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SGK Rapor Parası Sorgulama

SGK Rapor Parası Sorgulama yapmak için hangi bilgilere ihtiyaç vardır. SGK Rapor Parası Sorgulama nereden, hangi siteden yapabiliriz. Bu parayı çalışana kim veriyor. SGK neden SGK Rapor Parası veriyor. SGK Rapor Parasını nereden alabiliriz. Hangi durumlarda SGK Rapor Parası alabiliriz. Sorgulama ikarında alacağımız tutar gözüküyor mu?Sosyal Güvenlik Kurumu'nun kısaltması olan SGK, geliri ya da kazançları azalmış olan kişilerin başkalarına muhtaç şekilde yaşamaması için destek sağlamaktadır. Bu kurum sayesinde yardıma ya da desteğe ihtiyacı olan kişilerin yaşama ihtiyaçları giderilmektedir. Ayrıca sosyal riskler sonucu ortaya çıkan zararın karşılanması da bu kurum tarafından yapılmaktadır. Hastalık ve kaza gibi durumlarda SGK sayesinde hastanelerden yararlanmak mümkündür. Devler hastanelerinde SGK sayesinde ücretsiz bir şekilde tedavi görmek mümkünken özel hastanelerde de daha uygun fiyatlar ile tedavi görmek bu kurum sayesinde mümkün olacaktır.
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bir diğer avantajı ise iş göremezlik ödemesidir. Bu ödeme kendine ya da ailesine bakamayacak düzeyde olan kişilere bağlanan bir ücrettir. Bu ücrete maaş demek de mümkün olacaktır. SGK rapor parası sorgulama işlemleri ile bu ödemeleri takip etmek oldukça kolaydır. Günümüzde akla gelebilecek her işlemin internet üzerinden yapılabilmesi gibi bu işlem de internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olacak tek şey ise kişilerin T.C. kimlik numarasıdır. İlgili web siteler üzerinden kişiler TC kimlik numaraları ile giriş yaptıkları takdirde saniyeler içerisinde SGK rapor parası sorgulama uygulamasından yararlanabilecektir. 


SGK rapor parası alabilen kişilerin 3 durumdan birinin içerisinde bulunmuş olması gerekmektedir. Bu durumlardan ilki sigortalı bir çalışanın iş yerinde herhangi bir kaza geçirmesi olacaktır. Bu sayede kaza geçiren kişi iş göremezlik raporu ile SGK'dan para temin edebilecektir. İkinci durum ise çalışan kişinin herhangi bir sebep ile rapor alması durumunda raporun alım tarihinden önce priminin ödenmiş olması gerekmektedir. Primin ödenme süresi ise 3 ay yani 90 gün olmalıdır. Son durum ise gebelik durumu olacaktır. Gebelik döneminde olan bayanlar doğumdan 8 hafta önce ve 8 hafta sonrasına kadar ücret temin edebilmektedir. Tüm bu iş göremezlik nedeni ile ücret alan kişiler de SGK rapor parası sorgulama işlemleri ile ücretlerini kolayca takip edebilmektedir. Sizler de bankada saatlerce sıra beklememek için internet üzerinden bu sorgulama sistemine girebilir ve hemen işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

SGK Sorgulama ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

SSK Sorgulama için burayı kullanınız. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder