SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SGK Ceza Sorgulama

SGK Sorgulama - Teknolojini hayatımıza girmesi ile birlikte pek çok işlem internet üzerinden yürütülmeye başlandı. İnsanlar saatlerce bir kurumda ya da bir alışveriş merkezinde zaman harcamak yerine internet üzerinden tüm işlemlerini halleder duruma geldiler. Bunun bir örneği olarak SGK ceza sorgulama işlemi verilebilir. Önceden insanların sigorta müdürlüklerine giderek saatlerce sıra beklemeleri artık rafa kaldırıldı. 
Şimdilerde internet ortamı aracılığı ile inşalar her türlü bilgilerine sosyal güvenlik kurumunun resmi sitesinden ulaşır hale geldiler. SGK ceza sorgulama ile sigortaya ait her tülü haklarınızı ve de cezalarınız öğrenebilirsiniz. SGK ceza sorgulama işlemi için site üzerinde e-devlet şifresi ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. 

E-devlet şifresi devlet tarafından yetişkin olan herkese verilen ve de devlet ile alakalı tüm işlemlerinizde kullanabileceğinizi bir şifre olup herkese özel bir şifredir. E-devlet şifresi ile giriş yapmak en kolay ve de hızlı yöntemlerde biri olsa da kimlik kartınız ile de giriş yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için uyruğunuzu, TC kimlik numaranızı, cilt numaranızı ve de doğum tarihinizi tek tek girmeniz gerekmektedir. 

E- devlet şifrenizi unuttuysanız hemen yeni bir tanesini alabilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumunun resmi sitesinden yapacağınız sorgulamalarda sigorta prim gün sayınızı, sigortanızı başlama tarihini, işe giriş ve de çıkış tarihlerinizi ve de ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hatta site üzerinden emekli maaşınızı ne kadar olduğunuz bile öğrenmeniz mümkündür. Emekli maaşları bazı faktörlere göre değişiklik göstermektedir. 

SGK CEZA Sorgulama ekranı
SGK CEZA SORGULAMA sayfasından borç dönemi ay, borç dönem yıl ve borç kutarı bilgilerinizi girerek gecikme zammını öğrenebilirsiniz. SGK cezalarınızı kırmızı renkli linkten ulaşabilirsiniz...

Prim sayınızın kaç olduğu ve de ilk sigortanızın başladığı yani ilk işe giriş tarihinizin ne olduğu maaşlarda önemli bir etken olarak kabul edilmektedir. Emekli maaşlarını etkileyen bir diğer faktör ise primin dönemleri ve de seviyeleridir. Bütün bunlar emekli maaşı üzerinde etken rollerdendir. Bir diğer önemli olan faktör ise çalışan kişinin özel sektörde ya da kamu sektöründe çalışıp çalışmadığıdır. Bu iki sektör de yine farklılık göstermektedir. Emeklilik ile ve de sosyal güveneniz ile ilgili merak ettiğiniz her türlü bilgiye site üzerinden sadece saniyeler içerisinde ulaşabilir ve de güvenli bir hizmet alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder