SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

Mobil SGK Sorgulama

-->
Sosyal Güvenlik Kurumu’na herkesin bir gün, bir şekilde işi düşüyor. Primlerinizin şirketiniz tarafından tam olarak yatırılıp yatırılmadığını biliyor musunuz? Ya da çalıştığınız gün sayısı ile şirketinizin kuruma bildirdiği gün sayısı birbirini tutuyor mu? Yazdığınız dilekçe işleme koyuldu mu? Tüm bunların cevabı Mobil SGK sorgulama sayfası farkıyla tek bir tık kadar kolay.

Bilgisayarından sorgulama sayfalarına ulaşmanız çok kolay. Çünkü birçok sayfanın veri tabanı yalnızca bilgisayar kullanıcıları için tasarlanmış. Bu nedenle akıllı telefon ya da tablet kullanıcıları tabanı farklı olan bu sitelerden istedikleri şekilde verim alamıyorlar, dolayısıyla işlerini halletmek için bilgisayar bulunan bir ortama gitmek zorunda kalıyorlar. Ancak Mobil SGK sorgulama yöntemini kullanarak dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerde siteye giriş yapabilir ve istediğiniz bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu belgeleri elektronik cihazınıza kaydedebilirsiniz, böylece dilediğiniz zaman belgelerin çıktısını alıp saklayabilirsiniz.
Arama motorlarında en çok aratılan kelimeler arasında SGK sorgulama seçenekleri çıkıyor. Bu da gösteriyor ki internet kullanıcıları bulmak istedikleri sonuca bir türlü ulaşamıyor. Arattıkları tüm kelimeler için başka sitelere yönlendiriliyorlar. Oysa Mobil SGK sorgulama sayfası sayesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kullanıcılarına sunduğu sorgulama verilerinin tümüne ulaşabilirsiniz.
Bireylerin yaşam boyunca hayatlarını güvence altına alan kurum Sosyal Sigortalar Kurumu’dur. Bu nedenle de sigortalı tüm kullanıcıların kişisel bilgilerini ve sigorta işlemleri ile ilgili her şey bu kurumun dokümanları arasındadır. İş değişikliğinden maaş bağlanmasına, ölüm aylığından evliliğe kadar değiştirmeniz gereken tüm bilgileriniz için sitedeki belgelerinize ulaşmak zorundasınızdır. Belgelere her an ulaşmanın imkânını ise Mobil SGK sorgulama sayfasını kullanarak bulabilirsiniz. Bu yöntemle her daim değişiklikleri kontrol altında tutarsınız.

MOBİL SGK SORGULAMA ekranına buradan ulaşabilirsiniz. Mobil uygulamaları Google Play, App Store ve Windows Store'lerden cep telefonunuza indirip kurabilirsiniz. 

Mobil SGK sorgulaması, mobil kullanıcılar için özenle oluşturulmuştur ayrıca kullanımı da kolaydır. Açılan linke istenilen kimlik bilgilerinizi girdikten sonra dilediğiniz belgeye kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca yeni işe başladıysanız sigorta başlangıç ve bitiş tarihlerinizi öğrenebilirsiniz. Daha sonradan beklemediğiniz bir borçla karşılaşmamak ve maaşınızdan kesinti yapılmasına yol açacak gecikmeleri engellemek için, herhangi bir borcunuz olup olmadığını da yine aynı sorgulama sayfasından elde edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder