SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

E-Devlet Bağkur Sorgulama

4/b yani BAĞ-KUR sistemi artık e devlet üzerinden vatandaşlarına hizmet veriyor. E-Devlet Bağkur Sorgulama, 4/b prim ödeyenler için SGK Müdürlükleri'nde sürünmeyi ortadan kaldırıyor. Böylece E-Devlet Bağkur Sorgulama için SSK kapılarını ayağımıza gelmesini sağlıyor. E-Devlet Bağkur Sorgulama ile ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Bağkur Bilgilerinizi E-Devlet Sistemi İle Öğrenin

Bağkur sorgulamalarımızı e-devlet sistemi üzerinden basit bir şekilde yaparak bağkur bilgilerimiz hakkında tüm bilgilere ulaşabiliriz. E-devlet bağkur sorgulama adı altında gerekli sitelere girerek hizmetten yararlanabilir ve bağkur başlangıç tarihimizi ve toplam hizmet süremizi görüntüleyebiliriz. Ayrıca kendimize ait bağkur numaramızı da sisteme girdikten sonra ekrandan öğrenebilmemiz mümkündür.
Bağkur sorgulamalarımızı sosyal güvenlik kurumunun ve devletin resmi web adreslerinden yapabiliriz. Uygulamada kimlik numaramız, nüfusa kayıtlı olduğumuz il/ilçe, cilt numarası gibi sadece bizim ulaşabileceğimiz bilgileri girmemiz gerekmektedir. E-devlet şifresi ya da artık şifresiz olarak da ulaşabileceğimiz e-devlet bağkur sorgulama uygulaması sayesinde kısa sürede ve kolay bir şekilde bağkur bilgilerimizi öğrenebiliriz.
Uygulamaya girdikten sonra karşımıza çıkan ekranda hizmet bilgisi başlığı altında bilgiler yer alır. Bağkur numaramızı ekranda görerek bu numaraya ait hizmetler ibaresini görürüz. Altında hizmet türü, başlangıç tarihi, terk tarihi ve hizmet süresi gibi bilgilerin yer aldığı bir tablo çıkar. Bağkura bağlı olduğumuz için 4B hizmet dükümü ile ilgili başlıklar bizi ilgilendiren konulardır. Tabi önceden veya herhangi bir zaman içerisinde çalıştığımız süre içerisinde farklı kurumlarda yer aldıysak yani sigorta girişimiz var ise 4A başlığı altında bilgilere de ulaşmamız mümkündür.

Uygulamadan Yararlanabileceğimiz Konular

Hizmet sorgulama ekranında birden çok işlem yapabiliriz. Bunları sıralarsak; SSK ve Bağkur hizmet dökümü alma ve yazdırma, bunlara ait aylık bilgi sorgulama, emekli sandığı emekli aylık kesintisi sorgulama, SSK ve bağkur iş göremezlik ödeme görme, sağlık provizyon sorgulama ve genel sağlık sigortası sorgulama veya prim ödeme gibi işlemleri uygulayabiliriz.


Bu sayede merak ettiğimiz bağkur gün sayımızı, 4B geçmişimize ait gerekli bilgileri, daha önceden raporumuzun olup olmadığını, varsa hangi içeriklerde olduğu gibi birçok bilgiye ulaşabiliriz. Sosyal Güvenlik Kurumuna gitmeden, sıra beklemeden, çok daha kısa sürede ve oturduğumuz yerden karşımızdaki ekrandan istediğimiz konuya ya da başlığa tıklayarak tüm bağkur geçmişimizi sıralayabiliriz. E-devlet sisteminin hayatımıza getirdiği kolaylıklardan yararlanmak bu kadar basit olduğu için sistemin kurulması çalışmalarındaki herkese teşekkür ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder