SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

SSK İlk İşe Giriş Sorgulama

SSK İlk İşe Giriş Sorgulama. E-devlet üzerinden ilk işe giriş tarihi öğrenme. Şifresiz SSK üzerinden ilk işe giriş tarihi öğrenme...


SSK’ya kayıtlı olan birçok kişi ilk işe giriş tarihini hep merak eder. Çoğu kişi SSK ilk işe giriş sorgulama tarihini nasıl öğreneceğini bilmez. İşte size ilk işe giriş tarihinizi nasıl sorgulayacağınızı öğreteceğiz.

İlk işe giriş tarihiniz emeklilik sorgulama işleminde oldukça önemlidir. Çünkü emeklilik sorgulama işlemi yapılırken ilk işe giriş tarihiniz sorulur. Eğer bu ilk işe giriş tarihinizi bilmiyorsanız o zaman emeklilik tarihinizi de öğrenemezsiniz. Bu nedenle ilk işe giriş tarihiniz oldukça önemlidir. Bunun içinde SSK ilk işe giriş sorgulama uygulaması ile sizde ilk işe giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz.

Uygulama Sizden Hangi Bilgileri İsteyecek?
·         TC kimlik no
·         Nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe
·         Cilt no
·         Doğum yılı
·         Güvenlik kod


SSK ilk işe giriş sorgulama ekranında sizden istenilen tüm bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz önemli. Aksi halde sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Sorgulama işlemini yaptıktan sonra karşınıza bir ekran çıkacaktır.


Bu ekranda birçok bilgi bulunuyor. Bu bilgiler arasından ilk işe giriş tarihinizi bulmak için alt kişisel bilgilerinizin yer aldığı alanın hemen altında bulunan “Adı Soyadı – işyeri no/hizmet türü – dönem/ay – belge kodu türü – işe giriş tarihi – gün – kazanç – işten çıkış tarihi” yazan kısma bakmanız gerekiyor. Bu kısımda en üstte bulunan ve “dönem/ay” ibaresi altındaki rakam sizin işe giriş tarihinizi gösterecektir. Yani 199602 şeklindeki bir rakam bulunacaktır. Bu rakamda 1996 sizin işe giriş yılınızı 02 ise işe giriş tarihini göstermektedir. Yani 1996 yılının 2.ci ayında işe başlamışsınız demektir.

SSK ilk işe giriş sorgulama uygulamasını çalıştırmak için sosyal güvenlik kurumunun kendi sitesine girmeniz gerekiyor. Şifreye ihtiyacınız olmadan uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Uyruğunuzu seçtikten sonra size yukarda bahsedilen bilgileri kullanarak işe ilk giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu ekranda işten çıkış tarihiniz, diğer işlere giriş tarihiniz vb. gibi tüm bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgileri emeklilik sorgulama işlemlerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyulan diğer hesaplamalar içinde işe ilk giriş tarihinizi ve diğer bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder