SGK'da dolgu ve protez için ücret alınır mı?

SGK'dan dolgu ve protez yaptırmak ücretli mi? SGK, kendi bünyesinde bir çok sağlık hizmetini veriyor. Bu hizmetlerin karşılığında da hi...

Şifresiz SSK Hizmet Dökümü
Şifresiz SSK Hizmet Dökümü almak ne yapmamız gerekiyor? Şifresiz SSK Hizmet Dökümü almak mümükünmü, neler değişti? E devlet üzerinden SSK Hizmet Dökümü sorgulama. Şifresiz SSK Hizmet Dökümü sorgulama.

 
Çok Kolay ve Sorunsuz Bir Uygulama

2011 Aralık ayından itibaren hizmete sunulan şifresiz SSK hizmet dökümü uygulaması ile kurum ile ilgili birçok bilgiye ulaşmamız artık daha kolay hale gelmiştir. Önceden PTT şubelerinden şahsen aldığımız şifre ile ulaşabildiğimiz bilgilere kimlik belgemizdeki bilgiler yardımı ile de rahatlıkla sahip olabiliyoruz. Günümüzün bilişim ve teknoloji çağı olması ve şifre, parola gibi birçok güvenlik amaçlı verilerin kullanımının artması bazen bizi zor durumlara sokabiliyor. Şifrelerimizi unutabiliyor ya da kaybederek o anki amacımıza ulaşmakta zorluk çekebiliyoruz. Ancak bu yeni sayılabilecek uygulama ile gözümüz gibi baktığımız kimlik belgemizi kaybetmediğimiz sürece sıkıntı yaşamayacağımız bir gerçek.

Şifresiz SSK Hizmet Dökümünü Nasıl Uyguluyoruz?

Peki, şifresiz SSK hizmet dökümü alabilmek için ne gerekiyor. E-devlet şifresi kullanılarak yapılan girişten pek de farkı yok aslında. Sadece güvenlik amaçlı olarak birkaç bilgi fazladan giriyoruz ve arzu ettiğimiz bilgilere ulaşıyoruz. Bu şekilde döküm bir döküm alırken izleyeceğimiz yol şu şekildedir; öncelikle bu hizmet için hazırlanmış web sitesine giriyoruz. Karşımıza gelecek olan sekmeden uyruk kısmını seçiyoruz. T.C vatandaşı isek kişi bilgisi sorgulama başlığı altındaki tabloya sırası ile T.C kimlik numaramızı, nüfusa kayıtlı olduğumuz ili, doğum yılımızı, cilt numaramızı ve güvenlik için bize sunulan güvenlik kodunu giriyoruz. Eğer T.C vatandaşı değilsek T.C kimlik numaramızı, ikamet tezkere numaramızı, doğum yılımızı ve güvenlik kodunu giriyor ve girdiğimiz bilgileri kontrol ettikten sonra tablonun altındaki “Bilgileri Sorgula” butonuna basıyoruz. Girişimizi yaptık, artık hangi bilgilere bakmak istiyorsak ekrandan seçerek dilediğimiz menüye girebiliriz. 


Şifresiz SSK Hizmet Dökümü
Şifresiz SSK hizmet dökümü aracılığı ile çok kolay ve basit bir şekilde sisteme giriş yapıyoruz ve buradan sigorta kurumundaki bize ait tüm bilgilere erişim sağlayabiliyoruz. Sigorta gün sayılarımız, çalışma yıllarımız, işe giriş ve çıkış tarihlerimiz ve sigorta kazanımlarımız gibi merak edilen her türlü veriyi alabiliyoruz. Gün, ay ve yıl bazında ya da genel olmayan ayrıntılardaki bilgileri ekranımızda görebiliyor istersek yazıcımızdan bu bilgilerin dökümünü yazılı bir şekilde kayıt altına alabiliyoruz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder